IP54.226.25.74
Start Komunikaty / ogłoszenia Komunikaty/ogłoszenia STATYSTYKA I DZIAŁALNOŚĆ OSP ROGOŹNO ZA ROK 2018!!!

STATYSTYKA I DZIAŁALNOŚĆ OSP ROGOŹNO

Instalacja wykrywania - monitoring pożarowy - 9
W dobrej wierze - 2

Wyjazdy poza teren gminy - 17, poza teren powiatu - 4

Do najgroźniejszych zdarzeń z udziałem OSP Rogoźno zaliczamy:

Ruda - pożar altany (śmierć mężczyzny)
Wełna DK-11 - wypadek drogowy (śmierć kierowcy samochodu dostawczego)
Wychowaniec - pożar chlewni ( spłonęło 4500 szt. trzody chlewnej)
Karolewo - pożar zboża na pniu (spłonęlo 90ha, uratowano 70ha)

W działaniach ratowniczo - gaśniczych największą ilość wyjazdów zaliczyli:

dh Łukasz Gracz - 186 wyjazdów
dh Sebastian Rabsch - 169 wyjazdów
dh Przemysław Grabarczyk - 142 wyjazdy
dh Michał Przybysz - 141 wyjazdów
dh Tobiasz Felsmann - 117 wyjazdów
dh Paweł Felsmann - 96 wyjazdów
dh Łukasz Felsmann - 92 wyjazdy
dh Bartłomiej Ratajczak - 88 wyjazdów
dh Monika Jaśkowiak - Gracz - 84 wyjazdy
dh Marcin Kaniewski - 61 wyjazdów
Ogółem w działaniach ratowniczo - gaśniczych brało udział 26 członków podziału bojowego jednostki.

W roku 2018 strażacy OSP Rogoźno ukończyli następujące kursy i szkolenia:

Szkolenie z Rat. Wysokościowego - 5 osób
Szkolenie z Rat. Technicznego - 3 osoby
Szkolenie z dzialań poszukiwawczo - ratowniczych - 5 osób
Recertyfikacja KPP - 4 osoby
Kurs Dowódców OSP - 2 osoby
Kurs Podstawowy - 2 osoby

Jednostka brała udział w Manewrach ratowniczo - gaśniczych:

Boruchowo Las - przetłaczanie wody na duże odległości
Gołaszyn - rozszczelnienie się gazociągu
Rogoźno ,,Ludwik - Styl ' - upozorowany pożar na terenie zakładu.
Budzyń ,,Kabat S.J." - upozorowany pożar na terenie zakładu.

Podczas rocznych przeglądów samochodów i sprzętu bojowego jednostka otrzymała ocene 5,87 w skali 1-6.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom - dwie członkinie MDP OSP Rogoźno, Joanna Budzińska i Julia Piechocka uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.

MDP OSP Rogoźno podczas zawodów CTiF na szczeblu powiatowym w Objezierzu zajęła 2 miejsce.

Podczas Wielkopolskiego Rajdu MDP na trasie Bukowiec - Wąsowo (pow. nowotomyski) , nasza drużyna zajęła 6 miejsce.

Członek MDP Michał Grabarczyk zajął 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie plastycznym o tematyce p.poż. organizowanym przez OW ZOSP RP w Poznaniu.

Obchody Dnia Strażaka:

dh Sebastian Rabsch otrzymał Honorowy Tytuł Rycerza Floriana nadany przez kapitułę zlożoną z przedstawicieli: KP PSP Wągrowiec, Głosu Wągrowieckiego, Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wagrowcu, Starostwa Powiatowego w Wągrowcu i Burmistrza Rogoźna.

dh Przemyslaw Grabarczyk otrzymał Tytuł Strażaka Roku Powiatu Obornickiego nadanego przez KP PSP Oborniki, Oddział M-G ZOSP RP w Rogoźnie i Burmistrza Rogoźna.

Podczas Gminnych obchodów Dnia Strażaka:

dh Paulina Sołtysiak otrzymała tytuł Działacza Roku w gminie Rogoźno.

dh Tobiasz Felsmann otrzymał tytuł Najaktywniejszego Strażaka z OSP Rogoźno.

Prewencja:

Lider Prewencji Społecznej z OSP Rogoźno dh Monika Jaśkowiak - Gracz przeprowadzała pogadanki w Szkołach gminy Rogoźno.

dh Tomasz Ruciński przeprowadził pogadanki wśród przedszkolaków w Rogozińskich Oddziałach Przedszkolnych.

Działania na rzecz społeczności lokalnej:

Zabezpieczenia uroczystości państwowych i kościelnych oraz czynny udział i pomoc w organizacji Dni Przemysła, Dożynek Gminnych, Pólmaratonu Przemysła II, WOŚP oraz wielu innych. W komitetach organizacyjnych i sztabach tych uroczystości zasiadają dh Roman Jaśkowiak i dh Sebastian Rabsch.

W imieniu własnym, Zarządu i członków OSP Rogoźno, pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę Burmistrzowi Rogoźna Romanowi Szuberskiemu, Z-cy Renacie Tomaszewskiej , Radnym Rady Miejskiej Rogoźna, Komendantom st.bryg. Sławomirowi Zdrence i bryg. Zbigniewowi Dziwulskiemu oraz funkcjonariuszom PSP w Obornikach i Wągrowcu, Prezesowi ZOP ZOSP RP w Obornikach dh Krzysztofowi Tomaszewskiemu, Prezesowi ZOMG ZOSP RP w Rogoźnie dh Romanowi Jaśkowiakowi, Inspektorowi Ochrony p.poż Sławomirowi Jamrozowi, Komendantowi KP w Rogoźnie, Straży Miejskiej, Dyrektorowi RCK w Rogoźnie, Prezesom jednostek OSP z gminy Rogoźno jak i ich czlonkom, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej a także sponsorom takim jak:
Ikano Industry, Neropo, Green Center(STIHL) Tomasz Gajewski, Nadleśnictwo Durowo( Nadleśniczy Sławomir Kołacz), Zabawkarstwo Jan Pietruszczak, Marcin Małyszczak, Roman Kinach oraz wszystkim,których nie sposób wymienić wspomagających jednostkę OSP Rogoźno.
Osobiste podziekowania przekazuję dla członków podziału bojowego jednostki, za mobilność, trud podczas działań ratowniczo - gaśniczych i czas poświęcony dla dalszego rozwoju OSP Rogoźno.

Sporządził:
Naczelnik OSP Rogoźno