Menu użytkownika

IP54.159.30.26

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 77

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 83

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 89

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Start Komunikaty / ogłoszenia Komunikaty/ogłoszenia

Prezent od sponsora!!!

Jednostka OSP Rogoźno wzbogaciła się o kolejny sprzęt, który znacznie wzmocnił wyposażenie podziału bojowego. Powyższym sprzętem jest pilarka spalinowa STIHL MS 251, którą przekazał właściciel STIHL Rogoźno Green Center Tomasz Gajewski. Darczyńca jest wieloletnim przyjacielem Naszej jednostki, utrzymujemy od lat obustronną owocną współpracę, szczególnie w serwisowaniu sprzętu STIHL i zakupach na niwie zawodowej jak i również prywatnej. Gorąco polecamy korzystanie z usług Naszego sponsora, gdzie produkty i usługi są na najwyższym poziomie!!!
Serdecznie dziękuje w imieniu strażaków OSP Rogoźno za powyższy prezent, który napewno zostanie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem i poprawi skuteczność interwencji oraz zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Rogoźno.

Sporządził:
Naczelnik OSP Rogoźno
dh Sebastian Rabsch

Zdjęcia: Gospodarz OSP - dh Łukasz Gracz

APEL Strażaków OSP Murowana Goślina:

Drodzy mieszkańcy, ostatnia noc należała niewątpliwie do najcięższych w historii naszej gminy. Wielu mieszkańców w wyniku pożaru straciło dobytek swojego życia oraz możliwość normalnego funkcjonowania. Zagrożenie zostało już zażegnane ale pozostało to co najtrudniejsze, czyli powrót do normalnego życia. Na chwile obecną potrzebne jest praktycznie wszystko. Mamy nadzieje, że w tych trudnych chwilach los waszych sąsiadów nie będzie wam obojętny. Dla wszystkich, którzy mogliby udzielić pomocy materialnej został uruchomiony specjalny adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. na który można przesyłać oferty pomocy. W mailu prosimy podać: imię i nazwisko; nr telefonu; formę pomocy (w temacie wiadomości - np. śpiwory, pożywienie, kosmetyki, materiały budowlane i inne). Dzięki temu będziemy mogli szybko przekazać konkretną pomoc do potrzebujących!

Potrzebna jest też pomoc finansowa. Zbiórkę pieniędzy prowadzi stowarzyszenie KB Katorżnik Murowana Goślina . Wszystkie wpłaty prosimy kierować na konto:

Stowarzyszenie KB Katorżnik Murowana Goślina
BZ WBK 11 1090 1463 0000 0001 3206 8728.
z dopiskiem „WYBUCH GAZU”

Wszelkie informacje na temat zbiórek oraz informacje o
konkretnych potrzebach dostępne są na stronie Urzędu miasta:

Prosimy też o udostępnienie informacji dalej.

Dziś doposażyliśmy naszego technika 529-21 w sprzęt jakim są kuwety

oraz wanna wychwytowa na 150L do substancji płynnych.

W dniu 13 stycznia br. w Ryczywole wybuchł jeden z najtragiczniejszych pożarów w województwie Wielkopolskim. Najprawdopodobniej tlenek węgla pochłonął życie 5 osobowej rodziny(matka i 4 synów) w ciężkim stanie przebywa w szpitalu sąsiad rodziny który ratował się wyskakując przez okno.
W działaniach brało udział 7 zastępów Straży Pożarnej oraz SLOp i SLRr z Komendantem Powiatowym PSP w Obornikach i jego zastępcą, SLOp z KW PSP w Poznaniu, 5 zespołów Ratownictwa Medycznego, 2 radiowozy Policji, Pogotowie Energetyczne.
Chciałbym serdecznie podziękować strażakom z jednostek z gminy Rogoźno( OSP Rogoźno 2 -zastępy i OSP Gościejewo) którzy brali udział w usuwaniu skutków tego tragicznego zdarzenia oraz pozostałym jednostkom obecnym i działającym na miejscu zdarzenia z JRG Oborniki, OSP Ryczywół i OSP Ludomy. Osobiste podziękowanie dla dh. Łukasza za perfekcyjnie przeprowadzoną koordynację działań medycznych i dla pozostałych strażaków którzy prywatnie udali się na miejsce zdarzenia,aby wesprzeć działające już tam roty.
W dniu 14 stycznia Wójt Ryczywołu ogłosiła na terenie gminy Ryczywół dwudniową żałobę dla uczczenia pamięci zmarłej 5-cio osobowej rodziny.
Ostateczna przyczyna pożaru i śmierci 5 osób jest ustalana przez Policję pod nadzorem Prokuratora i biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa.

Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie
dh Sebastian Rabsch