IP54.198.212.30
Start Komunikaty / ogłoszenia Komunikaty/ogłoszenia

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
ROGOŹNO 2018

W dniu 17 marca 2018 r. w sali widowiskowej Rogozińskiego Centrum Kultury w Rogoźnie, odbyły się Miejsko-Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom''. Organizatorami turnieju byli:Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie, Burmistrz Rogoźna, Rogozińskie Centrum Kultury. Do turnieju zgłosiło się 66 uczestników z Szkół Gminy Rogoźno i jednostek OSP. Eliminacje składały się z testu pisemnego(35 pytań), który wyłonił po 5 finalistów w każdej z trzech kategorii wiekowych. Po finale ustnym wyłonino zwycięzców turnieju.

Kategoria Szkoły Podstawowe

Adrian Jaśkowiak - OSP Pruśce
8. Kamil Kubisz - OSP Budziszewko
9. Jakub Grobelny - OSP Budziszewko

Powyższy konkurs swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski i przedstawiciel Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach asp. szt. Janusz Biedka.
Nagrodami za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej były, bony towarowe do wykorzystania w Media Expert ufundowane przez Burmistrza Rogoźna p.Romana Szuberskiego oraz drobne upominki, kubki ufundowane przez Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie, Gminę Rogoźno oraz sponsorów p. Pawła Wojtusika i Dariusza Pilarskiego, Obsługę techniczną i posiłki przygotowało Rogozińskie Centrum Kultury, a oprawę fotograficzną i sekretariat obsłużył dh Krzysztof Pietruszczak. Jury konkursu zostało powołane przez Prezesa Oddziału Romana Jaśkowiaka spośród członków OSP z terenu gminy Rogoźno. Wszystkim wymienionym oraz opiekunom dzieci, składam w imieniu Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Rogoźnie serdeczne podziękowania!!!
Finał Powiatowy odbędzie się 24 marca 2018r. o godz. 11 w Nowołoskońcu.

Opracował:
Komendant Miejsko-Gminny
ZOSP RP w Rogoźnie

Prezent od sponsora!!!

Jednostka OSP Rogoźno wzbogaciła się o kolejny sprzęt, który znacznie wzmocnił wyposażenie podziału bojowego. Powyższym sprzętem jest pilarka spalinowa STIHL MS 251, którą przekazał właściciel STIHL Rogoźno Green Center Tomasz Gajewski. Darczyńca jest wieloletnim przyjacielem Naszej jednostki, utrzymujemy od lat obustronną owocną współpracę, szczególnie w serwisowaniu sprzętu STIHL i zakupach na niwie zawodowej jak i również prywatnej. Gorąco polecamy korzystanie z usług Naszego sponsora, gdzie produkty i usługi są na najwyższym poziomie!!!
Serdecznie dziękuje w imieniu strażaków OSP Rogoźno za powyższy prezent, który napewno zostanie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem i poprawi skuteczność interwencji oraz zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Rogoźno.

Sporządził:
Naczelnik OSP Rogoźno

Zdjęcia: Gospodarz OSP - dh Łukasz Gracz

APEL Strażaków OSP Murowana Goślina:

Drodzy mieszkańcy, ostatnia noc należała niewątpliwie do najcięższych w historii naszej gminy. Wielu mieszkańców w wyniku pożaru straciło dobytek swojego życia oraz możliwość normalnego funkcjonowania. Zagrożenie zostało już zażegnane ale pozostało to co najtrudniejsze, czyli powrót do normalnego życia. Na chwile obecną potrzebne jest praktycznie wszystko. Mamy nadzieje, że w tych trudnych chwilach los waszych sąsiadów nie będzie wam obojętny. Dla wszystkich, którzy mogliby udzielić pomocy materialnej został uruchomiony specjalny adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. na który można przesyłać oferty pomocy. W mailu prosimy podać: imię i nazwisko; nr telefonu; formę pomocy (w temacie wiadomości - np. śpiwory, pożywienie, kosmetyki, materiały budowlane i inne). Dzięki temu będziemy mogli szybko przekazać konkretną pomoc do potrzebujących!

Potrzebna jest też pomoc finansowa. Zbiórkę pieniędzy prowadzi stowarzyszenie KB Katorżnik Murowana Goślina . Wszystkie wpłaty prosimy kierować na konto:

Stowarzyszenie KB Katorżnik Murowana Goślina
BZ WBK 11 1090 1463 0000 0001 3206 8728.
z dopiskiem „WYBUCH GAZU”

Wszelkie informacje na temat zbiórek oraz informacje o
konkretnych potrzebach dostępne są na stronie Urzędu miasta:

Prosimy też o udostępnienie informacji dalej.

Dziś doposażyliśmy naszego technika 529-21 w sprzęt jakim są kuwety

oraz wanna wychwytowa na 150L do substancji płynnych.

W dniu 13 stycznia br. w Ryczywole wybuchł jeden z najtragiczniejszych pożarów w województwie Wielkopolskim. Najprawdopodobniej tlenek węgla pochłonął życie 5 osobowej rodziny(matka i 4 synów) w ciężkim stanie przebywa w szpitalu sąsiad rodziny który ratował się wyskakując przez okno.
W działaniach brało udział 7 zastępów Straży Pożarnej oraz SLOp i SLRr z Komendantem Powiatowym PSP w Obornikach i jego zastępcą, SLOp z KW PSP w Poznaniu, 5 zespołów Ratownictwa Medycznego, 2 radiowozy Policji, Pogotowie Energetyczne.
Chciałbym serdecznie podziękować strażakom z jednostek z gminy Rogoźno( OSP Rogoźno 2 -zastępy i OSP Gościejewo) którzy brali udział w usuwaniu skutków tego tragicznego zdarzenia oraz pozostałym jednostkom obecnym i działającym na miejscu zdarzenia z JRG Oborniki, OSP Ryczywół i OSP Ludomy. Osobiste podziękowanie dla dh. Łukasza za perfekcyjnie przeprowadzoną koordynację działań medycznych i dla pozostałych strażaków którzy prywatnie udali się na miejsce zdarzenia,aby wesprzeć działające już tam roty.
W dniu 14 stycznia Wójt Ryczywołu ogłosiła na terenie gminy Ryczywół dwudniową żałobę dla uczczenia pamięci zmarłej 5-cio osobowej rodziny.
Ostateczna przyczyna pożaru i śmierci 5 osób jest ustalana przez Policję pod nadzorem Prokuratora i biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa.

Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie

Więcej artykułów…