IP3.84.130.252
Start Wydarzenia Wydarzenia 23-11-2016 Wizyta uczniów klasy trzeciej z Szkoły Podstawowej nr.2

23-11-2016 Wizyta uczniów klasy trzeciej z Szkoły Podstawowej nr.2

W dniu 23 listopada 2016r. w Remizie OSP Rogoźno przebywała na wizycie u strażaków 20 osobowa grupa uczniów klasy trzeciej z Szkoły Podstawowej nr.2 im. Olimpijczyków Polskich wraz z wychowawcą p. Magdaleną Dechnig. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, kiedy nim można zostać, poznały numery alarmowe do służb ratowniczych jak i również sposoby zgłaszania zdarzeń na te numery. Poruszono również w formie skróconego wykładu zasady udzielania KPP, oraz zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych( również w zbliżającym sie okresie zimowym) i lodowisk.Na zakończenie odbyła się prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego będącego na wyposażeniu OSP Rogoźno. Podczas spotkania dało się zauważyć bardzo duże zainteresowanie dzieci poruszanymi zagadnieniami oraz bardzo dużą aktywność poprzez zadawanie strażakom ciekawych pytań. W prezentacji udział wzięli druhowie Sebastian Rabsch, Łukasz Gracz, Krzysztof Pietruszczak i Maciej Urban.
Sporządził: Naczelnik OSP Rogoźno Sebastian Rabsch ; foto druh Krzysztof Pietruszczak