IP54.145.117.60
Start Galeria

Galeria OSP

Ratownictwo Medyczne - Gołuchów 2013.

I Wojewódzkie Manewry Ratownictwa Medycznego
Gołuchów 2013

W miejscowości Gołuchów (pow. Pleszewski) w dniu 9 listopada 2013r. odbyły się I Wojewódzkie Manewry w Ratownictwie Medycznym. W manewrach uczestniczyła drużyna OSP Rogoźno w składzie: dh. Monika Jaśkowiak, dh. Sebastian Rabsch, dh. Łukasz Gracz i dh. Mateusz Kubiak. Po wysłuchaniu trzygodzinnego wykładu na temat medycyny ratunkowej, 23 drużyny uczestniczące w manewrach przystępowały kolejno do przygotowanych zadań przedstawiających różnorodne przykłady wypadków i zdarzeń z udziałem człowieka. W międzyczasie odbywał się również konkurs przygotowany przez WORD w Kaliszu dla kierowców poszczególnych zespołów na który składał się test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i jazdy samochodem na przygotowanym torze przeszkód.

Sporządził: Z-ca naczelnika dh. Sebastian Rabsch

Ćwiczenia na akwenie wodnym w Budziszewku

Sobota 25.05.2013r. około godz. 9:00 Służby ratunkowe, OSP Rogoźno oraz WOPR Rogoźno otrzymały zgłoszenie o tonącej osobie na jeziorze Budziszewskim. Zastępy 529-26 SLRt oraz 529-22 GBA udały się natychmiast po łódź ratunkową do siedziby WOPR. Po dojeździe na akwen wodny wraz z ratownikami wodnymi przystąpiono do szybkiej akcji ratunkowej. Po chwili na miejsce przybył także zastęp z łodzią ratunkową z JRG Oborniki. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji, osoba tonąca została wyciągnięta na brzeg i otrzymała pomoc medyczną od strażaków. Na szczęście, to były tylko ćwiczenia, gdzie mogliśmy wspólnie sprawdzić działanie i współprace wszystkich służb ratunkowych. Na koniec wszystkie służby zjechały do bazy WOPR, w celu podsumowania wspólnych ćwiczeń. Mamy nadzieje, że nasza współpraca z WOPR będzie dalej się rozwijała jak dotychczas.

Zdjęcie do pobrania

ZAPRASZAM DO KOPIOWANIA I USTAWIANIA BANERU JAKO "ZDJĘCIE W TLE" na FaceBook'u

www.osprogozno.pl

LINK DO POBRANIA ORGINAŁU:

I Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP

MDP OSP Rogoźno