facebook

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Dzisiaj218
Wczoraj658
Tydzień876
Miesiąc8688
IP35.153.73.72
Zalogowani 0
Goście 5
Zarejestrowani 3
Online
-
Start Komunikaty / ogłoszenia Komunikaty/ogłoszenia Odszedł z naszych szeregów, dh Zdzisław Baszczyński z OSP Rogoźno

Odszedł z naszych szeregów, dh Zdzisław Baszczyński z OSP Rogoźno

 

 

W dniu 09.04.2012 r. w wieku 79 lat zmarł dh Zdzisław Baszczyński, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnie. Do OSP wstąpił w 1950 r. Wykazywał się wielkim zaangażowaniem w działalności ratowniczej, w pracach na rzecz straży oraz      społeczności miasta i gminy Rogoźno. Podczas 62 letniej działalności wyszkolił wielu wartościowych strażaków, którzy służbę pełnią do dnia dzisiejszego. Był jednym ze współzałożycieli Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Rogoźno, współinicjatorem budowy nowej remizy strażackiej, Domu Strażaka oraz amfiteatru.

 

 

W 1979 r. został naczelnikiem OSP Rogoźno. Funkcje tą pełnił nieprzerwanie i z wielkim zaangażowaniem do 2001 roku. Dbał o ład i       porządek, wiele czasu poświęcił zapewnieniu gotowości bojowej. Brał udział m.in. w gaszeniu pożarów: w Szkole Zawodowej w Rogoźnie, w Fabryce ''Stomil'' w Poznaniu, akcji powodziowej w Pile,       gaszeniu pożaru lasu w Kaziopolu, w akcji ratowniczej po katastrofie kolejowej w Tarnowie, w której z powodu zderzenia lokomotywy z autocysterną przewożącą olej napędowy trzeba było ewakuować 600 pasażerów. W latach 1995-2001 był komendantem miejsko-gminnym Związku OSP RP w Rogoźnie.

Za całokształt społecznej działalności w OSP został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem 40-lecia PRL, Złotym Znakiem Związku OSP RP, dwukrotnie złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, odznaką „Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym”, odznaką Strażak Wzorowy, odznaką Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego oraz wpisem do Księgi Honorowej Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Pilskiego.

26 marca 1998r. za działalność na rzecz lokalnej społeczności, został wyróżniony na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Rogoźna medalem pamiątkowym i wpisem do Księgi Zasłużonych dla Rogoźna.

Cześć Jego Pamięci

Opr. zastępca naczelnika OSP Rogoźno dh Sebastian Rabsch