facebook

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Dzisiaj156
Wczoraj767
Tydzień1443
Miesiąc11037
IP3.84.130.252
Zalogowani 0
Goście 8
Zarejestrowani 3
Online
-
Start Komunikaty / ogłoszenia Komunikaty/ogłoszenia Tragiczny pożar w Ryczywole

W dniu 13 stycznia br. w Ryczywole wybuchł jeden z najtragiczniejszych pożarów w województwie Wielkopolskim. Najprawdopodobniej tlenek węgla pochłonął życie 5 osobowej rodziny(matka i 4 synów) w ciężkim stanie przebywa w szpitalu sąsiad rodziny który ratował się wyskakując przez okno.
W działaniach brało udział 7 zastępów Straży Pożarnej oraz SLOp i SLRr z Komendantem Powiatowym PSP w Obornikach i jego zastępcą, SLOp z KW PSP w Poznaniu, 5 zespołów Ratownictwa Medycznego, 2 radiowozy Policji, Pogotowie Energetyczne.
Chciałbym serdecznie podziękować strażakom z jednostek z gminy Rogoźno( OSP Rogoźno 2 -zastępy i OSP Gościejewo) którzy brali udział w usuwaniu skutków tego tragicznego zdarzenia oraz pozostałym jednostkom obecnym i działającym na miejscu zdarzenia z JRG Oborniki, OSP Ryczywół i OSP Ludomy. Osobiste podziękowanie dla dh. Łukasza za perfekcyjnie przeprowadzoną koordynację działań medycznych i dla pozostałych strażaków którzy prywatnie udali się na miejsce zdarzenia,aby wesprzeć działające już tam roty.
W dniu 14 stycznia Wójt Ryczywołu ogłosiła na terenie gminy Ryczywół dwudniową żałobę dla uczczenia pamięci zmarłej 5-cio osobowej rodziny.
Ostateczna przyczyna pożaru i śmierci 5 osób jest ustalana przez Policję pod nadzorem Prokuratora i biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa.

Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie
dh Sebastian Rabsch