IP54.167.15.6
Start Komunikaty / ogłoszenia Komunikaty/ogłoszenia Ćwiczenia ratownicze z zakresu ratownictwa na lodzie

ĆWICZENIA NA AKWENIE WODNYM Z ZAKRESU RATOWNICTWA NA LODZIE

30 stycznia 2013 r. na Rogozińskim jeziorze odbyły się ćwiczenia ratowników Państwowej Straży Pożarnej z Obornik , Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogoźna wraz z członkami Rogozińskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.Przeprowadzone zajęcia miały sprawdzić umiejętności ratowania osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej życiu, na skutek załamania lodu pod ludźmi znajdującymi się na zamarzniętych akwenach. W trakcie ćwiczeń wykorzystano różne techniki jakimi posługują się strażacy podczas przeprowadzania tego typu akcji. Wykorzystano do tego również dostępny sprzęt. Podczas zbiórki, która miała miejsce na zakończenie dokonano podsumowania ćwiczeń. Ćwiczenia z ramienia KP PSP Oborniki obserwował z - ca d - cy, JRG kpt. Patryk Tasarz, a ze strony WOPR prezes p. Mariusz Szymański.