facebook

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Dzisiaj220
Wczoraj658
Tydzień878
Miesiąc8690
IP35.153.73.72
Zalogowani 0
Goście 10
Zarejestrowani 3
Online
-
Start Akcje i Interwencje czerwiec 2019 16-06-2019 Akcja Dworzec PKP

16-06-2019 Akcja Dworzec PKP

Zdarzenie 86/2019

AKCJA DWORZEC PKP W ROGOŹNIE


W dniu 15.06.2019r. o godz. 16:04 jednostka OSP Rogoźno została powiadomiona przez SK KP PSP w Obornikach o miejscowym zagrożeniu na Dworcu PKP w Rogoźnie. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp GCBA 6/40. Po dojeździe na wskazane miejsce i rozpoznaniu okazało się, że na peronie Dworca znajduje się pociąg osobowy relacji Katowice - Słupsk przewożący około 350 pasażerów. Na miejscu był również ZRM,, P", który poinformował Kierującego Działaniem Ratowniczym o 4 osobach przewiezionych do Szpitala (w tym Kierownik Pociągu i Konduktor) z powodu osłabnięcia wskutek nadmiernej temperatury powietrza (37 stopni C). KDR podjął natychmiastową decyzję o chłodzeniu podstawy peronu przy użyciu węży gaśniczych i poprosił o zadysponowanie na miejsca zdarzenia większych Sił i Środków Straży Pożarnej oraz powiadomił Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Burmistrza Rogoźna o potrzebie dostarczenia wody pitnej dla pasażerów w/w pociągu. Miejsce zdarzenia zostało podzielone na trzy odcinki bojowe. Odcinek Bojowy nr. 1, Peron 2 - udzielanie KPP osobom poszkodowanym i dostarczanie wody pitnej dla pasażerów pociągu. Odcinek Bojowy nr 2, okolice Peronu 1 - organizacja zaopatrzenia wodnego i podawanie wody na podstawy Peronów w celu chłodzenia. Odcinek Bojowy nr. 3 - organizacja zaopatrzenia wody pitnej i przekazywanie jej sukcesywnie pasażerom pociągu.
W międzyczasie na Dworzec PKP dotarł kolejny skład z liczbă 300 pasażerów oraz Śmigłowiec LPR Ratownik 9, którego załoga wspólnie z Ratownikami Medycznymi OSP Rogoźno udzialała pomocy kolejnym trzem osobom poszkodowanym. Na miejscu zdarzenia pojawił się również Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski i Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kutka. Przyczyną zdarzenia była awaria trakcji elektrycznej na trasie Budzyń - Chodzież. Awaria została usunięta o godzinie 19:20 i pociąg z pasażerami opuścił Dworzec PKP w Rogoźnie.
W trakcie działań wydano 1100 butelek wody pitnej dla pasażerów dwóch pociągów zakupionych przez GCZK w Rogoźnie i PKP.
W działaniach brały udział następujące Siły i Środki:
OSP Rogoźno - 3 zastępy (GCBA 6/40, GBA 2/20/2,5 i SLOp)
OSP Parkowo ( GBA 3,5/27)
OSP Gosciejewo ( GBA 2,5/16)
JRG Oborniki ( GBA 2,5/25)
ZRM 2/5
LPR Ratownik 9 - 1/3
Policja 3/6
PKP 1/2
GCZK Rogoźno (Burmistrz Rogoźna) 1/1
Sporządził:
Komendant Miejsko-Gminny
ZOSP RP w Rogoźnie
dh Sebastian Rabsch