IP54.167.15.6
Start Akcje i Interwencje styczeń2018 STATYSTYKA WYJAZDÓW OSP ROGOŹNO W 2017r.

STATYSTYKA WYJAZDÓW OSP ROGOŹNO W 2017r.

Akcje ratowniczo-gaśnicze ogółem - 298
w tym:
Pożary - 47
Miejscowe zagrożenia -246
w tym:
Wypadki drogowe i kolizje - 30
Pompowanie wody - 76
Usuwanie skutków silnych wiatrów - 45
Inne Mz - 95
Fałszywe alarmy - 5

W wszystkich 298 wyjazdach uczestniczyło 27 uprawnionych do wyjazdów członków OSP Rogoźno.
Najwięcej ilościowo zdarzeń było związanych z usuwaniem skutków anomalii pogodowych bo aż 111, głównie w wyniku intensywnych opadów deszczu i porywistego wiatru.
W przypadku zdarzeń drogowych najwięcej miało miejsce na Drodze Wojewódzkiej nr. 241 i na Drodze Krajowej nr.11, odpowiednio 10 i 9.
Niestety nie uniknęliśmy w roku 2017 zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi w każdej sytuacji i w każdej dziedzinie życia.
Zadowalającym aspektem jest zminimalizowana ilość pożarów w okresie wiosenno-letnim na terenach leśnych i rolnych.
W imieniu własnym chciałbym podziękować wszystkim druhnom i druhom za zaangażowanie, poświęcenie swojego cennego czasu niejednokrotnie kosztem własnej rodziny, aby nieść pomoc potrzebującym i zwiększać morale OSP Rogoźno poprzez wspieranie wielu społecznych inicjatyw na terenie Miasta i Gminy Rogoźno. Natomiast w imieniu całej jednostki składam podziękowanie za rok 2017, Władzom Samorządowym Gminy Rogoźno za środki finansowe na utrzymanie gotowości bojowej, wsparcie i pomoc, Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach, jednostkom OSP z terenu gminy Rogoźno i powiatu Obornickiego i KP w Rogoźnie za dotychczasową współpracę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych i rożnego rodzaju wspólnych szkoleń i ćwiczeń, sponsorom dzięki którym wzrasta skuteczność bojowa jednostki,członkom MDP za pomoc, mieszkańcom Miasta i Gminy Rogoźno za zrozumienie i wsparcie oraz wszystkim ludziom dobrej woli przyczyniającym się do rozwoju jednostki OSP Rogoźno i w głównej mierze rodzinom strażaków za zrozumienie i wytrwałość.

Sporządził: Naczelnik OSP Rogoźno - Sebastian Rabsch