facebook

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Dzisiaj370
Wczoraj577
Tydzień3882
Miesiąc9898
IP54.198.212.30
Zalogowani 0
Goście 6
Zarejestrowani 3
Online
-
Start Akcje i Interwencje Listopad 2017 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Tarnowie!!!

Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Tarnowie!!!

Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Tarnowie!!!

W dniu 02.11.2017r. o godz. 11:15 w Szkole Podstawowej w Tarnowie została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. W ewakuacji brały udział jednostki, OSP Gościejewo (GBA 2,5/16) i OSP Rogoźno (GLB 0,2/4 RtRw i GCBA 6/40). Scenariusz ustalony przez Dyrektor placówki i Komendanta M-G ZOSP RP w Rogoźnie zakładał zadymienie w jednym z budynków szkoły, podniesienie alarmu przy użyciu dzwonka, ewakuację wszystkich osób znajdujących się w Szkole, przeliczenie i sprawdzenie stanów osobowych poszczególnych klas, przeszukanie w aparatach ODO wszystkich pomieszczeń pod kątem znalezienia osoby która pozostała w budynku, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej i wentylacji zadymionych pomieszczeń oraz poszukaniu innych zarzewi ognia kamerą termowizyjną(czego nie stwierdzono). W ewakuacji wzięło udział 121 uczniów oraz 14 nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy pojawili sie na miejscu zbiórki w czasie 2 minut i 40 sekund. Na zakończenie podsumowano wspólnie z Dyrektor szkoły przebieg ewakuacji i działania zastępów Straży Pożarnej.

Sporządził:
Komendant Miejsko-Gminny
ZOSP RP w Rogoźnie
dh Sebastian Rabsch

Zdjęcia: dh Monika Pietrek(OSP Gościejewo)